LED Sokak Aydınlatma

Led Sokak Cadde ve Yol Aydınlatma

Sokak armatürlerinde klasik aydınlatma şekilinde 125W-400W arası enerji tüketimi olan sodyum buharlı lambalar kullanılır. Sokak lamba armatürleri hava koşullarına da bağlı olarak yanmaya başladıktan ancak 10-15 dakika sonra tam performansında çalışmaya başlar. Kullandıkları balastdan dolayı enerji tüketimi %20-%30 daha arttırır. Homejen bir aydınlatma sağlayamamanın yanında sık sık da bakım gerektirir. Ortalama kullanım süreleri de 10.000-15.000 saat arasındadır.

Led Sokak cadde ve otoyol aydınlatma armatürlerinde ise tüm hava koşullarında yanar yanmaz tam performansla çalışır. Led sokak aydınlatma armatürlerindeki geniş açılı lens yardımıyla homejen şekilde ortama ışık verip istenilen aydınlanmayı elde edilir. Düşük enerji tüketimi ile bakım maliyeti çok düşüktür. Opvision led sokak cadde ve yol aydınlatma armatürlerinde kullandığımız orjinal Samsung led ile tam performans elde edilirken ortalama 50.000 saatlik kullanım süresi ile uzun yıllar hizmet eder. Orjinal cob Samsung led watt başına 110 lümen ışık verirken 250W sodyum buharlı armatür yerine 80W-100W led sokak aydınlatması kullanarak aynı ışık şiddeti elde edilir.

Opvision led sokak cadde ve yol aydınlatma lamba armatürlerinde kullandığımız Meanwell led driver sayesinde led aydınlatma armatürleri tam performansında çalışır ve enerji tasarrufunda maximum katkı sağlarken yaklaşık %60’a varan enerji tasarrufu elde edilir.